Epizoda #0 - Poďme na to od začiatku

..Ahojte, Volám sa Dominika. Mam rada kávu, knihy, pozitívnych ľudí dobru hudbu a film. Som autorka blogu DominikaDonchinka a mám aj YouTube kanál pod tým istým menom. Prečo som si založila podcast? Aj napriek tomu, že som skôr introvert a tá, ktorá viac počúva, ako rozpráva, rada prijmam výzvy. A o čom to tu bude? Asi tak o všetkom. O mne, o vás, o hosťoch. Očakávať môžte aj príbehy z môjho a vašich životov, ale aj klábosenie o vážnych témach, o ktorých je potreba hovoriť.

Keby som sa v rýchlosti mala 5 slovami popísať, aj keď to nerobím moc rada, tak by to asi bolo:

  • Extrovertný introvert - Vždy som sa považovala za introverta, nechávala som si veci pre seba a bola som vždy viac ta ktorá viac počúvala a ľudí chápala ako ta, ktorá rozprávala a zdielela svoje problémy s inými. Ale od vtedy odkedy mám svoj YouTube kanála a zdielam svoje myšlienky, tak musím povedať, že už nie som len introvert, ale niečo medzi, čiže, preto EI. Samozrejme milujem spoločnosť a som veľmi rada, medzi ľuďmi, s ľuďmi a bez priateľov by som asi bola veľmi smutný človek. Na druhej strane som rada aj sama. Sama pre seba. A, preto, si myslím, že je fajn, keď občas potrebujete čas a miesto len pre samých seba a byt sám.

  • Mam potrebu zdielat - nie nechápte to zle. Teraz nemyslím, také tie selficka na instargame, ale hlavne svoje myšlienky, názory, ktoré by ľuďom mohli nejako pomôcť.

  • Som vegan - A to hlavne z etického dôvodu a koli zvieratkám. Nechcem, aby ste ma teraz za to odsudzovali, napríklad ti, ktorí počúvajú, a to mäso jedia. Ja vám tu nebudem dávať žiadne kázne ani vám nič vnucovať. Nie som žiaden extrémista a ja to robím pre seba a nie pre iných. Samozrejme ak môžem byt niekomu motiváciou a insporaciou tak ma to bude veľmi tešiť a samozrejme, že sa môže stať, že raz za čas padne aj nejaká epizóda a o veganstve.

  • Snažím sa žiť uvedomele a udržateľné - Myslim si že za svojich 29 rokov, som už niečo prežila a získala nejaké tie skúsenosti, naučila sa veľa veci, či už o sebe, ale aj o druhých. Tým, že som vo svojich 18 odišla do Švajčiarska a tu som nepoznala nikoho okrem mojej mami a 2 sestier, bola som vystavená tomu, postaviť sa na vlastne nohy. A tak keď ste v cudzom meste, staáte, neviete jazyk a ste odkázaní sami na seba, musíte sa o seba nejako postarať. A tak začala aj moja cesta ku hľadaniu samej seba. Tych 10 rokov, ktoré tu žijem ma naučili veľa. Nebolo to vždy pekne, ale aj to je život a , aj zle skúsenosti a pády robia nás život pestrejší. Pretože, tak si veci viac uvedomíme a začneme si vážiť to čo mame. Zistila som, že mi ku šťastiu postačí malo a nepotrebujem veľa. A u mňa platí kvalita nad kvantitou. Čiže asi, preto sa volám aj „mierny minimalisti". Nežijem v prázdnom byte, ale nenakupujem zbytočnosti, snažím sa robiť tie veci, ktoré ma robia šťastnou, byt obklopená ľuďmi, ktorí zdielaju také iste myšlienky a názory ako ja, skutočnými priateľmi no a samozrejme rodinkou. A žiť v prítomnosti.

  • Som človek - Ako každý jeden z vás, ktorý robí chyby, ktorý sa môže občas mýliť a ktorému sa aj raz za čas zadari. Človek, ktorý sa dokáže tešiť z maličkostí a je vďačná za to, čo ma a za každú časť života, čo prežil a ešte o mnoho viac. To som ja a ja vás ešte raz vítam na mojom podcaste, ktorý bude niekedy vtipný, niekedy vážny, niekedy si len tak pokecame a niekedy sa niečo nové naučíme. Spoločné zistime, ako to naozaj bude. Tak vitajte.

A o čom to tu bude? Asi tak o všetkom. O mne, o vás, o hosťoch. Očakávať môžte aj príbehy z môjho a vašich životov, ale aj klábosenie o vážnych témach, o ktorých je potreba hovoriť. Nebudem tento podcast škatuľkovať, nechajme sa prekvapiť, ako to všetko dopadne.

Dúfam, že sa vám dnešná epizóda páčila a dúfam, že som vám mohla spríjemniť niekoľko minút vášho života. Ak nechcete zmenskat ďalšiu epizódu, tak sa určite prihláste na odber. Sledujte podcast na instagrame @podcast_dominikadonchinka, Ja svoj zivot zdielam na IG ako @dominikadonchinka, píšem blog a mám YouTube Kanál.


Majte krásny zvyšok dna alebo večera a ja sa na vás už teraz teším pri ďalšej epizóde Dominika Donchinka Podcastu.

***

Hi, I'm Dominika. I like coffee, books, positive people, good music and film. I am the author of the blog DominikaDonchinka and I also have a YouTube channel under the same name. Why did I decide to start a podcast? Even though I am an introvert and the one who listens rather than speaks, I like challenges. And what will it be about? About everything. About me, about you, about guests. You can expect stories from my life and yours, as well as gossiping about serious topics, that need to be talked about. So make yourself comfortable and have fun. :)

logo2.png